sobota, 9 maja 2009

UWAGA! ROZKŁAD JAZDY NA NIEDZIELĘ!

warsztaty:
12.00- 13.00 – warsztat dotyczący praw pracowniczych w krajach Globalnego Południa (PAH przy wsparciu Koalicji Karat)

13.00- 14.00 warsztaty prowadzone przez Trzeci świat i my nt. "Sprawiedliwy Handel jako wyraz solidarności z krajami ubogiego Południa"
W tej prelekcji do filmu o systemie certyfikacji Fairtrade będzie mowa o sytuacji w jakiej znajduje się większość ludzi w krajach ubogiego Południa. Poprzez zwrócenie uwagi na potrzeby zmian w wielu wymiarach życia społecznego w tych krajach, ocenimy co należy do wspólnych interesów całego świata politycznego i zarysujemy jak w kontekście potrzeby zmian, rozwinęła się działalność na rzecz Sprawiedliwego Handlu.


14-15 – warsztat dotyczący świadomej konsumpcji "Weź głowę na zakupy"
Co to znaczy “Weź głowę na zakupy”? Porozmawiajmy o tym, czym jest i czym może być świadoma konsumpcja, od czego zacząć i dlaczego warto. Udowodnimy, że aby być świadomym konsumentem wcale nie trzeba być bogatym, że świadoma konsumpcja nie jest „studencką egzaltacją”, że to nie jest aż tak trudne w obsłudze. I że najważniejsze to obrać własną drogę odpowiedzialnej konsumpcji.

15.00- 16.00 Prezentacja „Techniki (nie)kupowania”- Piotr Krupa. trener NLP
Okres przedświąteczny z roku na rok jest coraz dłuższy i coraz BARDZIEJ WYZNACZANY PRZEZ ŚWIĄTECZNE PROMOCJE. Firmy prześcigają się w rozmaitych sposobach zwabienia klienta-konsumenta. Jakie właściwie szanse ma przeciętny konsument w starciu z dobrzewyszkolonym sprzedawcą?... Niewiele większe niż miałby w starciu z komandosem sił specjalnych.A zarazem świat jest coraz mniejszy i nasze decyzje mają bezpośredni wpływ na życie dzieci w Indiach, chłopów z Brazylii czy więźniów politycznych z Chin. Obecna sytuacja na świecie, kryzys ekonomiczny spowoduje zapewne jeszcze agresywniejsze formy perswazji wobec klientów i większy nacisk na handlowców akwizytorów by sprzedawali więcej.Ostatnich kilkadziesiąt lat przyniosło ogromny rozwój technik wywierania wpływu i manipulowania klientem. Co to jest "kreowanie potrzeby"? Jak w sprzedaży wykorzystuje sięzasadę wzajemności czy konsekwencji? Co możesz zrobić by twoje decyzje zakupowe były świadome i naprawdę Twoje a nie speca od marketingu?Warsztat te to wykład połączony z krótkimi ćwiczeniami jak świadomie podejmować decyzje i bronić się przed manipulacjami sprzedawców, supermarketów, reklam.


15:30-17 – Działania na ubraniach – warsztat D.I.Y.
Zróbmy razem przypinki z kapsli, bransoletkę ze sznurka, aplikacje na t-shirty, broszkę- kwiat i wiele innych. Plus krótka, inspirująca prezentacja dotycząca przerabiania ubrań. Wszystkie materiały zapewnione!

16.00- 17.00 - Warsztat i film „Opowieść o rzeczach” (Ziemia na Rozdrozu)
Problemy ze stałym wzrostem wykładniczym
Jak radzimy sobie w obliczu odległych i abstrakcyjnych zagrożeń?
Co jest nie tak z naszym sposobem życia, czyli system w kryzysie.
Dlaczego nie rozumiemy i nie chcemy zrozumieć?
Zużycie zasobów - jak, ile, czemu?
Koniec ropy. Dlaczego? Kiedy? Jak? I co dalej?
Końca świata nie będzie. Może...

Główne atrakcje:
14.00-18.00 – wymienialnia ubrań, dodatków, płyt, zabawek i książek - przynieś co chcesz i zabierz co chcesz!
Uprasza się, by wszyscy, którzy zaszczycą nasze wydarzenie swoją obecnością przetrząsnęli szafy i półki w poszukiwaniu niepotrzebnych, ale wartych dalszego funkcjonowania przedmiotów- niech będą w dobrym stanie. Mogą to być ubrania, zabawki, dodatki (paski, apaszki itp.) biżuteria, książki, płyty i wiele innych.Zasada jest prosta- oddajesz wszystko, czego już nie potrzebujesz, a stan tej rzeczy pozwala na jej dalsze użytkowanie i zabierasz wszystko, co Ci się podoba. To nie jest wymiana 1 na 1.

14-18 – mini targi rękodzielnicze
Ciekawi twórcy, wspaniałe, ręcznie robione przedmioty z duszą!

17-18.30 – pokaz filmu „My kupujemy, kto płaci?” plus dyskusja nt. „A ty o której odbierasz swoje dziecko z pracy?”
MY KUPUJEMY, KTO PŁACI - to film dokumentalny o fabrykach ulokowanych w krajach Globalnego Południa, w których produkują swe ubrania i buty największe światowe marki. Dokument ten ukazuje w jakich warunkach działają pracownicy tych fabryk, a przedstawiciele firm odzieżowym odpowiadają na pytania, czy czują się odpowiedzialni za warunki pracy w swoich fabrykach. Podczas dyskusji po filmie zastanowimy się wspólnie, co możemy zrobić, aby polepszyć warunki pracy tych ludzi. Czy alternatywą jest nie kupowanie?czy możemy coś zrobić, aby wzmocnić i uwiarygodnić kontrole przeprowadzane w fabrykach?

18.30- 20.00 Film- niespodzianka

20-21koncert bębniarski L'ombelico del mondo Samba band (Sochaczew)
a tu ich profil na myspace: http://www.myspace.com/lombelicodelmondo

21.00- 22.00 Koncert Haivrit z Tel Awiwu

A ponadto:
Cały czas: wystawa zdjęć Modnie i Etycznie
Zapraszamy na wystawę zdjęć ilustrujących warunki pracy w fabrykach odzieżowych. Zobacz, jak to wszystko wygląda naprawdę w Azji, Afryce i Europie. Jak wyglądają mieszkania pracowników i jak przemysł wpływa na otaczające ich środowisko? Dowiesz się też, co robią pracownicy, żeby walczyć o swoje prawa i jak my możemy im w tym pomóc.Więcej o projekcie: http://modnieietycznie.pl/

12-18 – krótkie metraże pokazujące alternatywy konsumenckie

12-18 – gry planszowe i komputerowe ukazujące globalne zależności
Zagraj w „Drogę do rozwoju” i przekonaj się, z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień ludzie z krajów Globalnego Południa.
Oprócz tego ciekawe gry komputerowe, edukacyjne, ale nie nudne:)

14-18 – pisanie listów i pilnych apeli Karat
Ty też możesz wpłynąć na to, czy firmy przestrzegają praw pracowników! Podpisz pilny apel lub wyślij list do sklepu, w którym robisz zakupy i dowiedz się, w jaki sposób dba on o przestrzeganie praw pracowniczych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz