sobota, 2 maja 2009

WYMIENIALNIA- SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wczasie trwania festiwalu świadomej konsumpcji Powiększenia Trzech Re, w godzinach 14-18 odbędzie się wymienialnia. Prosimy o przybywanie i "rejestrowanie" (na poziomie -1 PowiĘkszenia, będą strzałki) rzeczy do 13.30 - żeby wszystkim łatwiej szukało się wymarzonej rzeczy, musimy je ułożyć "tematycznie". Wszystkie rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela, zostaną przekazane potrzebującym organom (wkrótce podamy beneficjenta).

Uprasza się, by wszyscy, którzy zaszczycą nasze wydarzenie swoją obecnością przetrząsnęli szafy i półki w poszukiwaniu niepotrzebnych, ale wartych dalszego funkcjonowania przedmiotów- niech będą w dobrym stanie. Mogą to być ubrania, zabawki, dodatki (paski, apaszki itp.) biżuteria, książki, płyty i wiele innych.
Zasada jest prosta- oddajesz wszystko, czego już nie potrzebujesz, a stan tej rzeczy pozwala na jej dalsze użytkowanie i zabierasz wszystko, co Ci się podoba. To nie jest wymiana 1 na 1.

Pamiętajcie, że coś, co wam wydaje się bezwartościowe, dla innych może okazać się czymś zjawiskowym.

Wymienialnia to same korzyści. Dzięki oddaniu niepotrzebnych Ci rzeczy zyskujesz miejsce, okazujesz szacunek ludziom, którzy zrobili te rzeczy, dbasz o środowisko naturalne, wychodzisz z naręczem nowych, fantastycznych rzeczy i w dobrym humorze.

W trakcie wymienialni odbędzie się mini pokaz mody alternatywnej- chętni zaprezentują się w upolowanych przez siebie rzeczach.

Powymieniajmy się! W międzyczasie odbywać się będą warsztaty Do It Yourself --> łatwe, proste, tanie przerabianie, a także warsztaty rękodzieła, przygotowane przez licealistów z Bednarskiej. Wszystkie te wydarzenia spełniają założenia Trzech Re (Reduce, Reuse, Recycle)
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!!

Zapisz się na listę wydarzenia na Facebooku- o tu: http://www.facebook.com/event.php?eid=83880336329

1 komentarz:

  1. Chciałam zapytać, czy rzeczy mogę zgłaszać w sobotę czy tylko w niedziele ??

    Pozdrawiam

    Monika

    OdpowiedzUsuń